www.laleh-hospital.com

 

 

 

 

 

 

 

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی لاله با بیش از 33 هزار متر زیربنا، با 240 تخت قابل گسترش تا 420 تخت در 8 طبقه و با صرفه هزینه ای بالغ بر 300 میلیارد ریال در زمینی به مساحت 10 هزار و 250 متر مربع در منطقه شهرک غرب احداث شده است، 250 پزشک متخصص که اکثراً از اعضای هیات علمی دانشگاه های کشور هستند به همراه 800 نفر کادر درمانی و اداری مجرب در 29 بخش تخصصی و 24 کلینیک درمانی این بیمارستان مشغول به کار هستند.

مجوز احداث این بیمارستان در سال 1369 صادر شده و از سال 1370 احداث ساختمان آن آغاز و در خرداد ماه 1384

 افتتاح شده است.

در طبقه منهای دو CRS و واحدهای پشتیبانی؛

در طبقه منهای یک: تصویربرداری، CT_SCAN، آزمایشگاه، رادیوتراپی، اورژانس، سنگ شکن، دیالیز، آندوسکوپی، فیزیوتراپی، آزمایشگاه سلول های بنیادین، دیالیز،

همکف:کلینیک ها و پاراکلینکهای تخصصی و فوق تخصصی مرتبط با تمام تخصصها

قسمت های اداری در طبقه اول: CCU، ICU_OH، بلوک زایمان، اتاق عمل جنرال و قلب باز و کت لب و پست کت
طبقه دوم: بخش زنان، PICU، NICU و بخش جراحی قلب، اطفال
طبقه سوم: بخش ICUB،ICU A جراحی عمومی و بخش داخلی مستقر هستند.
طبقه چهارم: بخش آنکولوژی، جراحی پلاستیک وجود دارند.
طبقه پنجم: سالن غذاخوری پرسنل و پزشکان
در ساخت این پروژه، از کلیه امکانات و تکنولوژی های مدرن و روزآمد بهره گرفته شده است. ساختمان بیمارستان با بهترین سازه ها و مطابق با استانداردهای جهانی ساخته شده، نسبت به حوادث طبیعی از ایمنی کامل برخوردار است. در طراحی تاسیسات و استقرار تجهیزات نیز برای تمامی نیازها پیش بینی های لازم شده است. بخش های مختلف بیمارستان نظیر اورژانس، کلینیک ها و غیره نیز با نظر مشاوران خبره و با تجهیزات پیشرفته روز، تجهیز شده اند تا بستر مناسبی برای ارائه خدمات درمانی فراهم آید.


کتابخانه بیمارستان لاله

کتابخانه بیمارستان لاله در طبقه همکف در مجاورت واحد روابط عمومی واقع شده است. این کتابخانه مجهز به بیش 130 جلد از تازه ترین کتاب های پزشکی تخصصی و فوق تخصصی و بیش از 80 جلد کتاب تخصصی پرستاری می باشد. همچنین دسترسی به کامپیوتر و اینترنت جهت کسب تازه ترین اطلاعات علمی در کتابخانه مقدور است.


امتیازات و ویژگی های عملکردی بیمارستان

  • کسب رتبه، ارزشیابی "درجه یک عالی" دانشگاه علوم پزشکی، ایران، در، دوسال متوالی (1387و1388)

  • دریافت لوح، بیمارستان دوستدار کودک از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی

  • وجود، مرکز توسعه آموزش و پرورش، ERDC، با هدف اجرایی نمودن Evidence-Based Practice،

  • وجود واحد ارتقاء کیفیت بر مبنای رویکرد TQM، جهت استقرار نظام مدیریت کیفیت با استفاده از مدل های برتر کیفیت (EFQM)، و، بر اساس شاخص های اعتبار بخشی بیمارستانی (JCI)

  • برگزاری بیش از 30 سمینار، کارگاه آموزشی، و کنفرانس علمی – آموزشی جهت پزشکان، پرستاران و گروه های پیراپزشکی در سال 1388


مرکز انفورماتیک بیمارستان لاله

شبکه رایانه ای بیمارستان با Backbone فیبر نوری و سوییچ های Cisco پیاده سازی شده است. بخش های مختلف درمانی، تشخیص، اداری و نیز کلیه اطلاعات مربوط به بخش های تصویربرداری و آزمایشگاه از طریق نرم افزار HIS با هم مربوط می شوند. به این ترتیب از بدو ورود تا خروج بیمار اطلاعات مربوطه در این سیستم ثبت می شود. سیستم یکپارچه و جامع بیمارستانی با لایه های امنیتی کاملاً مطمئن و قابل اطمینان جهت سرعت بخشیدن به امور و دقت در انجام امور مربوط به بیماران، سیر مراحل پذیرش بیمار، ثبت اقدامات انجام شده جهت هر بیمار (درخواست های دارو، آزمایش، مشاوره، رادیولوژی، مشخصات اعمال جراحی انجام شده، هزینه ها و اقلام مصرفی برای بیمار و ...) تا ترخیص بیمار به منظور ایجاد و ثبت اطلاعات واقعی، به روز آوری و طبقه بندی آن جهت تحلیل و کارشناسی از بعدهای درمانی، پزشکی و مالی طراحی شده است.

 سایر قابلیت های این سیستم عبارتست از: - مدیریت کلیه فعالیت های کلینیکی و پاراکینیکی – مدیریت کلیه فعالیت های پذیرش، انتقال و ترخیص بیماران بستری – مدیریت کلیه فعالیت های پذیرش بیماران سرپایی (نوبت دهی، سرویس دهی و...) – سهولت صدور صورتحساب کلیه خدمات (ON Line) -کنترل اطلاعات ثبت شده و مدیریت بانکی مدارک پزشکی – استفاده از استاندردهای بین المللی کلینیکی کارشناسان این مرکز داری گواهینامه های بین المللی CCNP، CCNA، MCSE، MCSA بوده و با تلاش امروز افزون و با بهره گیری از دانش و تکنولوژی روز دنیا سعی در ارائه بهترین امکانات نرم افزاری و سخت افزاری به منظور ایجاد تسهیلات دارند.

www.laleh-hospital.com